Koło Naukowe Praw Państw Azjatyckich TBSP UJ

Władze koła 2017/2018

   Przewodniczący: Batłomiej Bodziński-Guzik

 

 

   Wiceprzewodnicząca: Daria Dudek

 

 

   Skarbniczka: Aleksandra Kozak

Historia koła

Koło zostało założone w 2013 r. przez studentów wydziału prawa, w odpowiedzi na ich fascynację chińską kulturą prawną. Do studentów zainteresowanych Chinami szybko dołączyli pasjonaci Japonii oraz Korei Południowej. Wtedy także powstała zwracająca uwagę nazwa Koła - Praw Państw Azjatyckich. Pomimo silnych konotacji dalekowschodnich obszar zainteresowań Koła nie skupia się jednak wyłącznie na Dalekim Wschodzie, obecnie w kole działają także osoby zainteresowane prawami Bliskiego Wschodu, prowadzone są także działania promocyjne mające na celu włączenie w działalność Koła osób zainteresowanych kulturą prawną państw Afryki. 

Obecna działalność koła

Obecnie koło skupia swoją działalność na promocji interdyscyplinarnego podejścia do działalności akademickiej poprzez organizację wykładów i spotkań otwartych w ramach cyklu prawo i kultura. Cykl ten zakłada prezentację wybranych ustrojów państwowych i instytucji prawnych w Państwach Bliskiego i Dalekiego Wschodu połączoną z prezentacją kultury danego państwa. Koło kładzie duży nacisk na współpracę z innymi podmiotami a także na działalność integracyjną. Tradycją koła stały się panele dyskusyjne po wystąpieniach prelegentów. 

Koło wspiera także swoich członków w uczestnictwie w konferencjach naukowych oraz wydawaniu publikacji. 

Organizacyjnym celem koła jest ustanowienie w bieżącym roku akademickim dorocznej aktywności w postaci publikacji naukowej dla członków i pozostałych studentów. 

 

Spotkania koła odbywają się w czwartki o godzinie 18:30 w budynku Krupnicza 33a sala 103 w wyznaczonych terminach. W tych terminach mają też miejsce dyżury Zarządu. 

Kontakt